0 Kč

Okrasné rostliny, prodej rostlin

Na webu www.rostlina.cz můžete vybírat podle fotografií vzrostlé okrasné dřeviny ( okrasné stromy , okrasné keře ) dlouhodobě pěstované v okrasné zahradě poblíž Českých Budějovic. Cena je uvedena vždy u fotografie konkrétní okrasné dřeviny. V ceně je vykopání a zabalení kořenového systému - rostlina připravená k transportu. V ceně není zahrnuta doprava. Pro objednávku použijte Kontaktní formulář a uváděné pořadové číslo (ID) okrasné dřeviny uvedené vždy u fotografie.

Inzerce - okrasné stromy , okrasné keře

Máte-li zájem inzerovat na tomto webu - nabízet svou rostlinu k prodeji - pošlete fotografii s popisem prostřednictvím Kontaktního formuláře. Poplatek za vložení inzerátu na web je 100,- Kč + 20,- Kč za každý měsíc vystavení inzerátu na webu www. rostlina .cz (Př.: cena inzerce na 6 měsíců je 220,- Kč). Do popisu název rostliny, stáří, místo kde se nachází, výšku uveďte. Nezapomeňte připojit fotografii a doplnit informaci, na jak dlouhou dobu chcete zveřejnit inzerát.

Aktuální nabídka okrasných dřevin

Borovice černá

Výjimečné, krásné borovice černé s dlouhými jehlicemi a sytě zeleným barevným odstínem. Tento vzhled (viz fotografie níže) získal borovici černé především díky pečlivé, dlouholeté péči. Borovice černá (Pinus nigra Arn.) bývá také někdy nazývána borovice rakouská (Pinus austriaca).

Borovice černá (Pinus nigra Arn.), výška 2m, stáří 9 let, České Budějovice, cena 2.500,- Kč, IČ 9:

Borovice černá na prodej 

 

 

Borovice černá (Pinus nigra Arn.), výška 3m, stáří 9 let, České Budějovice, cena 2.900,- Kč, IČ 13:

Borovice černá prodej

 

 

Borovice černá (Pinus nigra Arn.), výška 3m, stáří 9 let, České Budějovice, cena 2.900,- Kč, IČ 14:

Borovice černá prodej, id 14

 

 

Borovice černá (Pinus nigra Arn.), výška 4,5m, stáří 9 let, České Budějovice, cena 5.000,- Kč, IČ 16:

Borovice černá prodej, id 16

 

 

Borovice černá (Pinus nigra Arn.), výška 1,5m, stáří 7 let, České Budějovice, cena 2.000,- Kč, IČ 18:

Borovice černá prodej, Č. Budějovice, id18

 

 

Ostatní, okrasné keře, túje

České Budějovice, IČ 19:

okrasné keře, thuje, id 19

 

 

České Budějovice, IČ 20:

okrasné stromy, id 20

 

 

České Budějovice, IČ 21:

okrasné stromy, id 21

 

 

České Budějovice, IČ 22:

okrasné keře, stříbrná borovice, id 22

--------------------

Borovice černá (Pinus nigra)

je druh jehličnatého stromu, který patří do čeledi borovicovitých (Pinaceae). Tento druh borovice je rozšířený v Evropě a Asii. Zde jsou některé klíčové informace o borovicích černé:

 1. Popis:

  • Vzhled: Borovice černá je vysoký strom, dosahující výšky až 55 metrů. Má tmavě zelené, štíhlé jehlice, které rostou ve svazcích po dvou. Jehlice jsou dlouhé 10-20 cm.
  • Kůra: Mladé větve mají hladkou červenohnědou kůru, která se s věkem stromu stává drsnější a černohnědou.
 2. Rozšíření:

  • Borovice černá se vyskytuje v různých typech lesů od hor po nížiny.
  • Přirozený areál rozšíření zahrnuje oblasti od jižní Evropy po Kavkaz a Anatolii v Asii.
 3. Ekologické vlastnosti:

  • Borovice černá je odolná vůči různým podmínkám, včetně chudé půdy a takové.
  • Je možné růst v nadmořských výškách od nížin až po horské oblasti.
 4. Využití:

  • Dřevo: Dřevo borovice černé je ceněné pro svou pevnost a odolnost. Používá se především ve stavebnictví, na výrobu nábytku a dřevěných konstrukcí.
  • Lesnictví: Borovice černá je často vysazována pro obnovu lesů a jako stabilizační prvek v protierozních opatřeních.
 5. Ekonomický význam:

  • Díky svým odolným vlastnostem a významu dřeva má borovice černý ekonomický význam pro lesní hospodářství v regionech, kde je přirozeně rozšířena.
 6. Ochrana a Pěstování:

  • Některé populace borovice černé jsou ohroženy, zejména kvůli změnám v prostředí a lidské činnosti. Existují snahy o ochranu a udržitelné pěstování tohoto druhu.

Pojďme se podrobněji podívat na některé aspekty borovice černé:

 1. Popis:

  • Jehlice: Borovice černá má jehlice, které jsou tmavě zelené, tenké a štíhlé. Rostou ve svazcích po dvou a délce mají přibližně 10-20 cm.
  • Kůra: Mladé větve mají hladkou červenohnědou kůru, která se s věkem stromu stává drsnější a přechází do černohnědé barvy. Tato charakteristická kůra poskytuje ochranu proti škůdcům a požárům.
 2. Rozšíření a Stanoviště:

  • Borovice černá je rozšířená v Evropě a Asii. V Evropě se vyskytuje v horách Alp, Pyrenejí, Karpat a Balkánu.
  • Tato borovice preferuje suché a chudé půdy a často roste ve smíšených lesích s jinými druhy stromů.
 3. Ekologie:

  • Adaptace: Borovice černá je přizpůsobena chudým půdám a takovým podmínkám. Má hluboký kořenový systém, který umožňuje získávat vodu z hlubších vrstev půdy.
  • Odpornost vůči škůdcům: Tato borovice má schopnost odolávat některým škůdcům a nemocem, což z ní činí odolný druh v lesním prostředí.
 4. Význam Dřeva:

  • Dřevo borovice černé je tvrdé, odolné a dobře se opracovává. Má široké využití v průmyslu, především ve stavebnictví (konstrukce, trámy, podlahy) a výroba nábytku.
  • Je oblíbené také pro výrobu dřevěných železničních pražců.
 5. Lesnické Aspekty:

  • Borovice černá je označeným druhem pro lesnictví. Je často vysazována pro obnovu lesů po kácení nebo po požárech.
  • Pěstuje se také pro vytváření stabilních lesních ekosystémů a prevenci eroze půdy.
 6. Ekonomický význam:

  • Lesní hospodářství a průmysl spojený s dřevem z borovice černé mají ekonomický význam v regionech, kde je druh rozšířen.
 7. Ochrana:

  • Některé populace borovice černé jsou ohroženy vlivem lidské činnosti, změn klimatu a nákazy hmyzem. Existují snahy o ochranu a udržitelné pěstování tohoto druhu.

Je důležité si být vědom, že borovice černá může mít různé poddruhy a variace, a ty mohou mít odlišné vlastnosti v závislosti na konkrétním regionu, kde rostou.

Pěstování borovice černé

Pěstování borovice černé může zahrnovat několik klíčových kroků a faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Následující jsou obecné pokyny pro pěstování borovice černé:

 1. Výběr Stanoviště:

  • Borovice černá preferuje slunné stanoviště, ale je poměrně odolný a může růst i na polostinných místech.
  • Vyberte místo s dobře odvodněnou půdou. Borovice černá má ráda chudé a písčité půdy, ale může růst i na jiných typech půd.
 2. Získání Semene:

  • Borovice černá se může množit semeny. Semena můžete získat z kuželů, které obsahují semena, a ty by měly být stromy zdravé a zdravých.
 3. Výsev Semene:

  • Semena mohou být buď předpřipravena nebo mohou být vysévána přímo na stanoviště. Při přípravě můžete semena namočit přes noc ve vodě nebo je před výsevem stratifikovat.
 4. Zalévání a Péče:

  • V prvních fázích růstu je důležité udržovat půdu vlhkou, ale není zamokřenou. Postupně můžete přejít na méně časté zalévání, protože borovice černá je relativně odolná vůči suchu.
  • Mladé rostliny mohou vyžadovat ochranu před konkurenčními rostlinami a plevely.
 5. Ochrana Před Škůdci a Nemocemi:

  • Sledujte rostliny na příznaky škůdců a nemocí. Při potřebě můžete použít vhodné pesticidy nebo insekticidy.
 6. Růst a Řezání:

  • Borovice černá obvykle vyžaduje minimální řezání. Můžete odstranit poškozené nebo nemocné větve. Mladé stromky lze formovat podle potřeb.
 7. Hnojení:

  • Borovice černá je přizpůsobena chudým půdám, ale v případě potřeby můžete použít hnojiva, která jsou vhodná pro jehličnaté stromy. Přílišné hnojení by se mělo vyhnout.
 8. Ochrana Před Požárem:

  • V suchých a horkých oblastech může být vhodné provádět opatření ke snížení rizika požáru, například udržovat okolí stromu bez suché vegetace.
 9. Ochrana a udržitelnost:

  • Vzhledem k některé oblasti, kde může být borovice černá ohrožena, je důležité provést opatření na ochranu přírodní populace a podporu udržitelného lesního hospodářství.

Přesný postup pěstování může záviset na specifických podmínkách vašeho regionu, a je vždy užitečné poradit se s místními odborníky nebo lesními inženýry.

Nejvyšší strom na světě

je obvykle druh sekvoje, a to konkrétně obří sekvoje (Sequoiadendron giganteum) nebo sekvoje vždyzelená (Sequoia sempervirens). Tyto dva druhy stromů jsou známé svou impozantní výškou a mají své domoviny v Severní Americe.

 1. Obří sekvoje (Sequoiadendron giganteum):

  • Tento druh sekvoje je známý jako obří sekvoje a je domovem několika největších a nejstarších stromů na světě. Strom s názvem "General Sherman" je považován za největší žijící strom na světě. Nachází se v Národním parku Sequoia v Kalifornii, USA, a je odhadováno, že je starý kolem 2 200 let.
 2. Sekvoje vždyzelená (Sequoia sempervirens):

  • Sekvoje vždyzelená, známá také jako pobřežní sekvoje, roste na západním pobřeží Severní Ameriky. Strom s názvem "Hyperion" byl v roce 2006 identifikován jako nejvyšší strom na světě. Měří kolem 115,7 metrů (379,7 stop), ale je možné, že od té doby byly objeveny ještě vyšší exempláře.

Tyto obrovské stromy mají nejen impozantní výšku, ale také velmi obrovský objem dřeva a jsou významnými symboly v oblastech, kde rostou. Jejich přežití je klíčové pro ekosystémy, ve kterých se nacházejí, a jsou chráněny jako národní poklady v několika národních parcích.

Nejstarší strom na světě

Jeden z nejstarších známých stromů na světě je strom s názvem Methuselah, což je bristlecone pine (Brisleacone Pine) rostoucí v White Mountains v Kalifornii, USA. Methuselah je známý svým stářím a považuje se za jeden z nejstarších žijících organismů na Zemi. Tento strom byl objeven v roce 1957 a získal jméno podle biblické postavy Metuzaléma, který podle tradice dosáhl věku 969 let.

Přesné stáří Methuselah je obtížné určit s přesností, ale odhaduje se, že je starý více než 4 800 let. Aby byl chráněn před vandalismem nebo narušením, jeho konkrétní umístění bylo udržováno v tajnosti. Bristlecone pines jsou známé svou schopností přežívat v extrémně obtížných podmínkách v horách, kde je malé množství půdy a extrémní klimatické podmínky.

Je dobré poznamenat, že existuje několik starých stromů na světě, a stáří může být obtížné přesně určit. Bristlecone pines mají však schopnost zachovat svou vitalitu i v pokročilém stáří a představují fascinující studijní objekt pro vědce zkoumající dlouhověkost organismů.

--------------------